12 Mart 2014 Çarşamba

ANORMAL

Neredeyse 300 gün komada kalan genç bir insan için "Ekmek almaya çıkmıştı" ifadesi, savunmaları batıyor en çok. Farzet ki direnişe katılmak için çıktı sokağa, ne çıkar? Hayatının son 269 gününü yaşayamadı bir genç. "Genç" diyorum bak, kaç tane daha 269 gün yaşamıştı ki? Annesini düşündükçe iyice fena oluyorum; diğer çocukları için hayatta kalmak zorunda kalacak ama içinde hep kaybettiği çocuğunun ağırlığını yaşayacak bir kadın... Bir yükü ne kadar taşırsan o kadar ağırlaşır ya, o 16 kilo kaç kiloya dönecek bir annenin, babanın, kardeşlerin yüreğinde?

Ve hala gereksiz savunmalar "Ekmek almaya çıkmıştı".  Direnişe katılmak için çıksa ölmesi bir derece normal mi olacaktı? Diğer kaybettiğimiz gençlerimizin ölmesi bir derece daha mı normal?

Hasta olduğum için aldığım ilaçların etkisiyle biraz sersemim, cümlelerim darmadağın, farkındayım. Yazarak biraz olsun sindirmeye çalışıyorum. İdare edin. Gerçi sindirmek de istemiyorum içten içe, sanki sindirmeye çalışmam çok normal...

2 yorum:

deeptone dedi ki...

geçmiş olsun. bi de haklısın tabii. bi de kedinle barıştın mıı :)

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

teşekkür ederim. teşekkürler tekrar.

kendiyle çok barışık insan tehlikeli bence biraz. insan dönüp kendiyle didişmeli =) sonuçta bütün bu yaşadıklarımız kendiyle didişmeye tenezzül etmeyen insanlar yüzünden değil mi?