26 Mayıs 2013 Pazar

Son Zamanlarda

Son zamanlarda yaptığım bazı şeylere kendimi o kadar kaptırdım ki anlatamam blog.
Çok takıldığım, kendimi kaybedip yeniden bulduğum birkaç yer var. Paylaşayım istedim.

İlki, Adamlar Yapıyor adlı internet sitesi. Reklamları, arkasında dönen işleri, PR çalışmalarını ve nicelerini anlatıyor. Tüketiyorsanız takip edin!

Bir diğeri dekorasyonla ilgilenenlerin çoğunun bildiği, bilenlerin sevdiği/seveceği bir tasarım sitesi olan Houzz adlı site. Birçok konuda çözümlemeleri ilginç geliyor bana. Tabi ki kulp taktığım onlarcası var ama sanırım sorun onlarda değil bende.
Küçük bir bahçeniz var ve ağaca kuş beslemek için yemlik mi bakıyorsunuz, o zaman şu aşağıdaki gibi bir şeyler çıkarıyor karşınıza, aynısı olmasa da benzerini ben kendim yapabilir miyim diye düşünüyor insan.

                                             
                                                             Contemporary Bird Feeders by Other Metro Brookstone

"Başka başka!" diyenlere, henüz ölmeden 4-5 sene kadar önce bir kitap fuarı dönüşü otobüste arkamda oturduğunu farkettiğim ve yanımdaki arkadaşımın kendini tutamayıp tanışma girişimiyle "Huysuz İhtiyar" köşesiyle kendine ne kadar objektif baktığını daha iyi anladığım sevgili Oğuz Aral'ın "Gereksiz  taramalardan kaçının" lafının üstüne üstüne gidip kovalamış, yetmemiş bunu sitesi haline getirmiş Melih Sancar'ın Gereksiztaramalar adlı sitesi son zamanlarda bir hayli vakit geçirdiğim, dönüp dönüp baktığım yerler arasında.

Melih Sancar-Gereksiz Taramalar

Kalabalık kalabalık yazılardan, bol fotolu postlardan çok müthiş hazetmesem de bunu da eklemeden yapamayacağım, bir sonraki adresimiz de Riitta Ikonen'in sitesi. Buradan fotoğraflarını, işlerini görebilirsiniz.


İnternetlerin altını üstüne getiren bloggerınız Süpersonik, sıcak bir Mayıs gününde serin serin oturduğu yerden bildirdi.

2 yorum:

A.O Bolat dedi ki...

Postlar gerçekten ufuk açıcı daha çok tasarım fikri görmek isterim, kendim için mümkünse :)

büro mobilyaları dedi ki...

Güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.