20 Aralık 2012 Perşembe

Buralar Hep Kar!

Yatağımı cam kenarına almakla çok süper bir iş yaptığıma kanaat getirdim bu sabah. Yattığım yerden pedeyi hafifçe araladığımda gözlerim kocaman açıldı! Dışarıda kar tutmuştu ve hala ufak ufak yağmaya devam ediyordu. Dışarıda rüzgar olmadan kar yağmasıysa sanırım en güzel görüntülerden biri. Yatakta hafifçe doğrulup perdeyi iyice açtığımda da beklediğim görüntüyle karşılaştım! Penceremin az ilerisinde bir çam ağacı var ve müthiş bir görüş açısı var camımdan. Üzeri karlarla kaplanmış bir çam ağacı ve yerlerde de üzerinde sadece kedi patisi izleri olan tertemiz bir kar!

Biliyorum, yattığım sıcak yerden dışarıyı izlemek çok güzeldi ama dışarı çıkıp kedilere mama ve su vermek, onları biraz da olsa soğuktan koruyacak yerleri biraz daha sağlamlaştırmak gerektiği geldi aklıma. Bunları da yaptıktan sonra en azından kendi adıma yapabileceklerimi yapmış olacaktım.


Akşam üzeri ise sevgili aradı. Şu anda Pakistan'da Karaçi bölgesinde. Bulunduğu ortam pek güzel olmasa da üzerinde kısa kollu varken benim ona anlattığım kar manzarasını kafasında tam yerine oturtamadığını anlamak için ses tonuna dikkat etmeme gerek yoktu.


Havalar sular şimdilik bu kadar, gelelim başka bir konuya, Sanat Notları blogu çok güzel bir yeni yıl çekilişi hazırlamış. Bir bakmak isteyebilirsiniz.

Bir diğer güzel çekiliş ise Shimizu'da. Çok güzel, el yapımı bir defter hediye ediyor.

Üzerinizi iyi giyinin ve dışarı çıkarken, kediler için yanınıza bir avuç kuru mama almayı unutmayın!

Kardan adam yapmaya giden bloggerınız Süpersonik.


2 yorum:

Uyumayan Ses dedi ki...

Evde pineklerken kar yağması süper bişe. Sıcak evinde oturup dışarıyı izlemek :)

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

yanında da kahve-boza-sahlep-sıcak şarap-sıcak çikolatadan biri olsa daha güzel oluyor. bir de sokaktan geçenler düşünce her şey tamam demektir =P