11 Aralık 2011 Pazar

Süpersonik 7 Şey-Mim

Uyumayan Ses mimlemiş beni, teşekkürler Uyumayan Ses, neden yazmamayayım aşkolsun der ayaküstü meltem esintili tribimi de atarım. Konu, kendimiz hakkında 7 gerçek, itiraf... İtiraf olması da şart değil aslında, kendinizi ne kadar göz önüne getirmek istediğinizle doğru orantılı işte. Neleri yazsam emin değilim aslında, asla drafta dönüp bakmayan bir insan olarak yazmaya başlar, yayınlar bitiririm blog yazımı. Bu nedenle düşünmeden başlayacağım bir yerlerden.

***Daha küçücükken de ne isteyip, ne istemediğini bilen bir insan olmanın çoğu dezavantajını yaşadım. Şu andaki mesleğime (tam olarak olmasa da neyle ilgili olacağına) 12-13 yaşında karar verip "ölmek var dönmek yok" olarak devam ettim. Çoğu kişi anlamadı tabii, "E canım şunu da yapıver n'olacak yani" tavrında yaklaştı. Ama kulak tıkamayı iyi bilirim-İşte benim hakkımda ilk gerçek-.

***Yelkenden yüzmeye, basketboldan voleybola hayatımın ilk 11-12 yılında birçok spor denedim ama gerçekten tek uzun süreli ilişkim yüzmeyle oldu. Onu da elde olmayan nedenlerden dolayı bıraktım. Bu kadar çok spor dalı deneyip de kendime göre birini bulamayıp hepsini bırakmam -isteyerek bırakmadığım için yüzmeyi tenzih ediyorum- yakın çevremde "maymun iştahlı" olarak algılanmama neden oldu. Bu durum da epey sinirlerime dokunmuştu. Sevemiyorsam sevemiyorum işte, yapacak bir şey yok. Hala anlamıyorum yani, "Şunu da denemek ister misin, belki daha çok seversin" diyeceğine "Süpersonik de çok maymun iştahlı canım" demek nasıl bir kendini bilmezlik ve çocukluktur.

***Bende olmayan, başkasında olan şeylere karşı en ufak bir kıskançlığım olmasa da konu sevgilime gelince çizmeyi aştığımı kendimin bile farkettiğim ama yine de kendime engel olamadığım zamanlar oluyor.

***Bir gün içinde içtiğim Türk kahvesi, filtre kahve sayısını kimse gerçekten bilmiyor. Yalnızca, gazetelerde filan yazarlar ya "Bir erkek günde ... kere seks düşünüyor" diye, ben de o kadar kahve düşünüyorum.

***Hayatımla ilgili önemli kararları almam 1 saniye sürmezken, önemsiz kararları bir türlü alamam. "Mavisini mi alsam lacivertini mi, Kadıköy'de mi kalsam Taksim'e mi çıksam, Apranax mı içsem Majezik mi alsam...."

***Ayrıntılarla çalışmayı çok seviyorum ama profesyonel hayatta hep bir "kısıtlı zaman" durumu olduğu için bazen gelip beni birinin dürtüklemesi gerekiyor "O kadar ayrıntıya girmene hiç gerek yok, görünmeyecek bile onlar" diye.

***Hayatımdaki insaların yarısı, beni "Prenses gibi" diye tanımlarken diğer yarısı bu ihtimali aklının ucundan bile geçirmiyor. İşin ilginci iki taraf da ne olursa olsun bu görüşünden vazgeçmiyor.


Foto KaynakMimlediklerim ise;

Öykü ve İnanırsak Olur Bence

Edit: 10 kişiyi mimlemek gerekiyormuş ama ben o kadar aktif bir blogger olmadığımdan mütevellit mimleyecek 10 kişiyi zor bulurum, mimleyeceklerim de çoktan mimlenmiştir, bu nedenle yalnızca 2 kişiyi mimliyorum.

8 yorum:

öykü dedi ki...

7 ıtıraf :)

Hmmm zor bı mımmıs
ama sen guzel basarmıssın
bakalım ben de yazabılecek mıyım


tsk edıyorum:)
sevgıler

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

Teşekkür ederim, yazmaya başlayınca devamı geliyor =)

Uyumayan Ses dedi ki...

türk kahvesinin seks ile ilişkilendirildiğini duymuştum, sen de bu benzetmeyi kullanmak için mi yazdın acaba diye düşündüm. bi de verilen hakikatlerin içinde bile gizlilik var :D

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

o ilişkilendirmeden hiç haberim yok =/

hangi hakikatlerin içinde gizlilik var? bulamadım ben?

Uyumayan Ses dedi ki...

aynı cümlede. kimse bilmiyor demişsin ya :D verdiğin benzetmeye göre sayının uçmuş olması gerekir

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

heheheh

o "kimse"nin içinde ben de varım XD

şeffaflık mottomuz =P

Bolat dedi ki...

Aman diyeyim kahveye dikkat lütfen, fazlası zarar!

Hayat Cafe Tarifleri dedi ki...

Mim cevaplarını zevkle okudum canım..
Sevgiler.
Takibindeyim.