15 Eylül 2011 Perşembe

Yamuk ve Dünyanın Geri Kalanı

Bu adreste , geçen yılın Ekim ayında saçma sapan bir insanın, kendisine en ufak bir zararı bile olmayan bir hayvana yaptıklarından sonra yaşanan hukuki süreç anlatılmış.
Kedinin sahibinin verdiği isimle Yamuk' un 8 Ekim' den önceki hikayesini ise buradan okuyabilirsiniz.

Hayvanlara yönelen şiddetin, tecavüzün kökeninde nelerin yattığını anlamak zor bir şey değil. Nereye kadar gideceğini anlamak da zor değil.

Kısaca, insanda uzun zamandır varolan, durmadan büyüyen sevgisizliğin yansıması işte. "İşte" deyip kolayca bitiriveriyorum cümleyi ama aslında o süreç maruz kalana o kadar kolay değil.

O adamlarla, o adamların elindeki o köpekle, gecenin bir yarısı ben dahil çoğu insan başedemeyecekken küçücük bir kedinin yaşadıkları daha fena. Belki ben sesimi duyururum birilerine, belki bir umut biri çıkar da pencereden "N' oluyo orda?" der, ama bir hayvanın bu durumda bu şansı da yok.
Yamuk için artık çok geç ama diğerleri için umarım bir umut olur bu dava.

2 yorum:

inanirsakolurbence dedi ki...

Yamuk'a bu hayvanlığı yapan insan kılığındaki pisliklere karşı içim hiç soğumayacak.

Nasıl bu kadar acımasız olabilir insan anlamıyorum...

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

Şiddetin, doğal olmayan ölümlerin normalleştirilmesi sonucu olan şeyler bunlar. Bu ve benzer şeyleri yapanların ciddi bir tedavi görmesi gerekiyor ama dosya yükü hafiflesin diye devlet de kadına tecavüzcüsüyle evlenmesi için baskı yapınca sesini çıkarmak bile gelmiyor insanın içinden.