20 Mayıs 2011 Cuma

Bi' Kedi Gördüm Sanki

Merhabalar herkese.
Temsili sarı kedi. Temsili sarı kedileri çok sevdiğimi söylemiş miydim daha önce?
Daha önceki bir yazımda bir ön kolu kırık, iki ön kolunda da açık yaralar olan yavru kediden bahsetmiştim. Kediyi birkaç kez daha veterinere götürdüm, en son dün götürdüğümde veterinerimiz orada 5 gün önce doğum yapan bir kedileri olduğunu, eğer o anne bu yavruyu da kabul ederse orada  daha iyi kontrol edebileceğini,  böylece ne yapılması gerekiyorsa hemen yapabileceğini, her gün ya da en iyi ihtimalle 2 günde bir annesinden saatlerce ayrı kalmayacağını, yollarda eziyet çekmeyeceğini söyledi. Ben de veterinerimize çok güvendiğim için kabul ettim. Böylece anne kedinin yanına gittik. Veterinerimiz bizim yavrunun üstüne başına yaş mama sürdü ve annenin yanına koydu; anne de yanında kendi yavruları olduğu için veterinerimize hırladı, o anda biraz korktum bizim ufaklık için ama  bir baktım hemen bizimkini yalamaya başladı, bu sefer mama kabında daha fazla yaş mamayla ödüllendirildi. Veterinerimiz de kabul etmeyecek olsaydı en baştan kabul etmeyeceğini söyledi. Aradan 5-10 dakika geçtikten sonra tekrar yanlarına gidip kontrol ettik ve her şey olması gerektiği gibiydi. Şimdi iş yavrunun gücüne ve direncine kaldı. Veterinerimizin de o kolu kesmek zorunda kalmadan kesmeyeceğini çok iyi biliyorum. Arada tabii yine gidip kontrol edeceğim yavruyu, ayrıca büyük ihtimalle kolu kesileceği için sokağa geri bırakılmayacak, evde bakılması onun için çok daha iyi olacaktır.
Oradayken geçen gittiğimde de orada olan dünya tatlısı bir sarman vardı. Tahminimce henüz 2-3 aylık bir afacan. Kendisiyle göz göze geldiğimiz an hemn burnunu kafese uzattı "gel öpeyim seni" der gibi. Aklımın diğer yarısı da onda kaldı. Kafesinin içinde çevirdiği oyunları  herkesin görmesini isterdim. Tırnaksız yumuş yumuş patileriyle suratınıza uzanıyor, olabildiğince dokunmaya çalışıyor ve sevgi istiyor... Veterinerimiz onu sahiplenenlerin onun aşılarını yaptırdığını ama 3 gün sonra geri getirdiğini söyledi. Kedilerden bayağı anlarım ama o geri getirilecek, sorun yaratacak bir kedi kesinlikle değildi ama yine de sokağa geri bırakmalarındansa veterinere bırakmaları biraz da olsa sorumsuzluklarını örtmüş oldu.

13 yorum:

Jano dedi ki...

birkaç dakkadır bakıyorum kediye böyle O_O

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

Bu kedicik(!) eski şampiyon! Artık aslan olduğu için kedi kategorisinde yarıştırmıyorlarmış. Dünyanın en büyük kedisi dalında şampiyonluğu vardı bu minik yavrunun.

Jano dedi ki...

bilmiyorum da ben hala öyle bakıyorum :D gözlerimi alamadım resmen

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

kışın bu kediyle uyumak çok güzel olur ^_^

Jano dedi ki...

oww shit!! harbiden nasıl güzel olurdu bak! napsak ya of. önce bi kış gelsin :D

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

Gelmesin dur n'aptın?!

Jano dedi ki...

tatil bitti bitecek zaten, gelsin gelsin. o kediyi istiyorum. bak dikmen çok soğuk oluyor kışları hehe :D

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

o kediyi bulsan bile sahibinin, kediyi sana vermek isteyeceğini sanmıyorum hiç. ancak ortalama 7-8 sokak kedisini bir araya getirip aynı verimi alabilirsin.

Jano dedi ki...

iyi o halde şurda bir yerde tutkal olacaktı. ona bakıyım ben. iş başa düştü

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

Hayvanat bahçesinden aslan filan kaçırmak daha kolay olur. Bir sürü ufak patiyle parçik-pincik olacağına, 1 koca pençeyle kafan rahat olur.

Adsız dedi ki...

yazdım gitmedi mi ki yorum şeysi.< kedi mi temsili mi. bildiğin aslan dediydim yeleli meleli. ha bi de kaçarım ben onu sokakta görsem.

Süpersonik Çok Bombastik dedi ki...

Yorumları silmiyorum, gelmemiş =)

Kaçmak yerine sarılıp öpseniz, kafasını okşasanız, biraz mama verseniz daha karlı çıkarsınız =))))

Anindayorum.com (hih_webci) dedi ki...

nekadar tatlı o öyle (=